«Один вдома» - це не тільки улюблена всіма чудова кінокомедія, але й розповсюджена ситуація. Безліч хлопців щодня приходять зі школи, відкривають двері квартир своїми ключами і до пізнього вечора перебувають в будинку одні. І навіть у вихідні й канікули дівчатка і хлопчики нерідко бувають надані самі собі. Тому що дорослі на роботі. Іноді вони - дорослі - дзвонять, щоб переконатися: з тобою все в порядку. Ти цілий і непошкоджений. Ти прийшов зі школи додому, і з тобою нічого не трапилося. А що може трапитися? - запитаєш ти здивовано. Дуже навіть багато що! Ти можеш підвернути ногу, зустріти хуліганів, нарешті, втратити ключі! Тобто, потрапити в небезпечну або просто неприємну ситуацію. І навіть вдома у тебе є сто одна можливість цю саму ситуацію створити. Для цього часом досить просто відкрити двері...
Поговоримо про двері. Ти, звичайно, знаєш, що двері у квартиру в жодному разі не можна відкривати незнайомій людині. Навіть якщо він називається твоїм новим сусідом. Або слюсарем. Або електриком. Або лікарем поліклініки. Під маскою кожного із цих людей може ховатися зловмисник.
Не піддавайся на провокації. Почувши питання: «Ти що, боїшся мені відкрити?» - деякі дівчатка й хлопчики відразу намагаються довести, що нічого й нікого не бояться. Але подумай: хіба це соромно - боятися? Це нормально! І хіба соромно в цьому зізнатися? Так ні крапельки! Тому на прохання будь-якого незнайомця відкрити тобі двері просто відповідай «вибачите, ні». До речі, пояснювати, що ти один вдома, зовсім не обов'язково.
І ще одні двері не варто відкривати «кому попало»: це двері в під'їзд. В останні роки на дверях багатьох під'їздів установили кодові замки. Коди відомі всім мешканцям, листоношам, працівникам житлово-комунальних служб, лікарям і медсестрам поліклініки. Гостям код можуть повідомити мешканці, що запросили. Іншим його знати зовсім не обов'язково. Тому якщо якась людина попросить повідомити тобі код - не говори.
Підходячи до під'їзду, обернися й подивися, чи не йде слідом за тобою яка-небудь незнайома людина. Якщо так, то постарайся не заходити в під'їзд разом з ним, а якщо дітися нікуди - не сідай у ліфт разом з незнайомцем. Завжди можна знайти привід, щоб затриматися - наприклад, перевірити вміст поштової скриньки. Або просто піти пішки.