ЗДО № 37
 
Счетчик посещений Counter.CO.KZ
 
 

 
 
Враховуємо темперамент

Батькам маленьких холериків

рекомендується:

     при збільшенні емоційної напруги дитини  застосовувати відволікаючі прийоми. Батькам слід більше спостерігати  за поведінковими проявами дітей і впливати на малюка до того, як він почне плакати або злитися.

             Дитину слід переключити на інше заняття, зацікавити чимось або  просто заспокоїти. Для того, щоб попередити появу конфліктів, спровокованих поганим настроєм дитини, батьки можуть застосувати гумор і створити дружню атмосферу.      В хвилину, коли дитина  занадто збуджена, можна застосувати відомий прийом під назвою «тайм-аут» (невеликий відпочинок). При цьому дитину можна відвести в спокійне місце, де зробити легкий масаж, спокійно, лагідно, без зайвих емоцій,   або навіть пошепки поговорити чи просто помовчати, поки не настане відчуття спокою. Таких дітей не можна соромити в присутності сторонніх. Дитині необхідно допомогти навчитись тримати  себе в руках.

         Батькам емоційно неврівноважених дітей слід вчитися контролювати свої емоції. Перед тим, як сказати щось у гніві, рекомендується зупинитись і  порахувати до десяти або зробити кілька глибоких вдихів, або просто поміркувати над тим, чи допоможуть крики і нотації.   Дітей рекомендується залучити до плавання, стрибків  на батуті, ритмічних танців.  Корисні також ігри  з кеглями, м'ячами, а також різні рухливі ігри під керівництвом дорослого.

 

Батькам маленьких меланхоліків

рекомендується:

          попіклуватись про те, щоб в дитини не було емоційного перевантаження, щоб вона не занадто довго дивилась телевізор. Дитина має знати, що у неї є повне право засмутитися і  поплакати - це нормально. В такі хвилини можна запропонувати їй погуляти, почитати їй цікаву книжку або дати можливість побути одній.

             Батькам також слід спостерігати за проявами власних емоцій, переживань, щоб поганий  настрій не передався малюку. Дитині-меланхоліку краще мати в сім'ї дуже  близьку людину, з якою вона змогла би постійно ділитись своїми проблемами та враженнями.       

  Грубе ставлення до маленьких меланхоліків неприпустимо!

              При спілкуванні з дитиною краще пропонувати такі заняття, як малювання, ліплення, ігри з м'якими іграшками, танці під спокійну музику, конструктор, настільні ігри, ігри з водою, експериментування фарбами. Бажано мати домашнього улюбленця, так як діти-меланхоліки люблять тварин, з якими можна побавитися і яких можна погладити.  

                                                                                    

Батькам маленьких флегматиків

рекомендується:

         розвивати фантазію дитини, пропонувати ігри-експерименти, різноманітні мозаїки, пазли, логічні ігри, а також різні види діяльності: ліплення з різних матеріалів, малювання, експериментування з фарбами на ватмані, виготовлення поробок, ігри з водою, піском.

 

Батькам маленьких сангвініків

рекомендується:

          грати разом з дітьми у веселі рухливі ігри, спільно переглядати діафільми, вигадувати і  фантазувати. Можна запропонувати рвати папір чи грати з ним, водити хороводи, грати з водою, піском, подушками. Сангвінік швидко переключається з одного заняття на інше, тому в дорослого завжди мають бути  різнопланові веселі ігри.

 





Back to TOP