ЗДО № 37
 
Счетчик посещений Counter.CO.KZ
 
 

 
 
Якщо ваш малюк - жадібний

ЯКЩО  ВАШ  МАЛЮК  -  ЖАДІБНИЙ

 

Кожному відоме відчуття, коли не хочеться ділитися смачною цукеркою або улюбленою іграшкою. Те, що називають жадібністю, часто виявляється майже в кожного малюка. Але таке явище частіше не буває постійним і виявляється в окремих ситуаціях.

Коли дитині дарують нову іграшку, вона міцно притискає її до себе, неначе оберігає від інших. А якщо хтось відбирає -  починає  плакати. У такому випадку дитині просто складно облишити річ, яка є гарною, та ще й дуже подобається і належить саме їй. Але причиною можуть бути і настанови батьків: «Нікому не давай нову іграшку, щоб не поламали».

Після 3-х років дитина починає розуміти: якщо вона не ділитиметься іграшками, то в садочку чи в дворі з нею ніхто не буде гратися. А переконавшись у цьому, поступово почне виправляти свої помилки - будуватиме нові, дружелюбні стосунки з однолітками, йтиме на поступки. Хоча не одразу це буде вдаватись легко.

Прояви жадібності можливі не лише у стосунках малюків з однолітками, а й з рідними людьми. Якщо хтось із членів сім'ї занадто владний та постійно очікує від дитини беззаперечного виконання усіх своїх вимог, то невдовзі вона не захоче виявляти свою щедрість і ділитися з ним.

     Причинами жадібності також можуть бути поганий настрій, капризування дитини, хворобливий стан.

!!!  Дорослим варто пам'ятати і про те, що в дітей у віці 2-4 років відбувається становлення власного «Я». Тоді іграшка чи якась річ стає невід'ємною частиною самої дитини. І результатом цього буде прагнення захистити  себе  і  все  собі  належне.

 

ЯК  МОЖУТЬ  ДОПОМОГТИ   БАТЬКИ:

* Розповідайте дитині, що почуватиме інша людина, з якою вона не захоче ділитися  та  що почуватиме сама дитина, якщо не поділяться з нею.

* Навчіть її ділитися та обмінюватися. (Ви помітили, як інша дитина з інтересом дивиться на іграшку Вашої дитини. Приверніть увагу своєї дитини на іграшку, що тримає її одноліток, запропонуйте обмінятись на кілька хвилин. Підкресліть, що дитина зробила приємне іншому).

*  Обов'язково схвалюйте дитину за прояви подільчивості.

*  Заохочуйте дитину ділитись з оточуючими.

* Разом з дитиною готуйте подарунки та сюрпризи близьким. Виховуйте бажання отримувати радість не лише від їх отримання, а й від дарування іншим.

*  Якщо дитина тільки отримала подарунок, не вимагайте одразу віддати його комусь - дитина почне вередувати, виявлятиме впертість.

*  На власному прикладі вчіть дитину бути щедрою!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Back to TOP