Щоб навчання приносило радість

ЩОБ  НАВЧАННЯ  ПРИНОСИЛО  РАДІСТЬ

рекомендації  для  батьків

Вступ дитини до школи завершує  її дошкільне дитинство, змінює соціальну ситуацію її розвитку. Однак, для того, щоб початок шкільного навчання став початком нового етапу розвитку, дитина повинна бути готовою до нових форм співпраці з дорослими та однолітками.

Неготовність дитини до шкільного навчання  зазвичай виявляється із запізненням: через факти невстигання, шкільні неврози і підвищений рівень неспокою.  Подібні негативні явища пом'якшуються  до кінця другого року навчання, але інколи зберігаються і надовго закріплюються.  Уникнути цього можна, готуючи дитину до нових умов - майбутнього навчання у школі.

*   Розповідайте дитині про школу і життя школярів.

* Відвідайте школу. Познайомте дитину з її приміщенням      (бібліотека, класні аудиторії, спортивна зала та ін.).

*  Давайте дитині зрозуміти, що навчання у школі - необхідний процес, який допоможе здобути їй нові знання про навколишню дійсність, збагатить новими відкриттями та враженнями, підготує до подальшого  життя.

*  Наголошуйте, що хороших результатів дитина досягне лише, якщо буде вчитись з бажанням та буде наполегливою.

* Працюйте з дитиною вдома. Добирайте їй цікавий розвивальний матеріал, ігри та завдання на розвиток уваги, пам'яті, мислення. Читайте разом художні твори, вивчайте вірші, скоромовки. Пропонуйте дитині завдання з малювання, ліплення, аплікації, конструювання.

*  Збагачуйте враження дитини. Відвідуйте виставки, театр, цирк.

*  Перебуваючи з дитиною на природі, звертайте увагу на її красу і неповторність, прислухайтесь до її звуків  (шелест листя, шум дощу, завивання вітру, спів птахів).  Насолоджуйтесь разом її пахощами.  Нагадуйте про правила поведінки в природі, вчіть її берегти.

!!!     Під час виконання дитиною завдань слідкуйте за тим, щоб вона  не  відчувала  ні  психічної,  ні  фізичної  втоми  та  напруги.

!!!   Пам'ятайте:  все, чим Ви займаєтесь разом з дитиною, має обов'язково  їй  подобатись  і  викликати  лише  позитивні  емоції.