Де живуть бджоли? - Це знають усе. Бджоли живуть у вуликах. Їх там розводять бджолярі, щоб ти потім міг поласувати солодким запашним медом. Бджоли старанно охороняють свій мед, так що навіть хазяїн-бджоляр працює з ними в спеціальному одязі і крислатому капелюсі із сіткою, що закриває обличчя. Тому що бджоли кусаються. Боляче-преболяче. А оси? Де вони живуть?
Оси роблять гнізда в самих різних місцях. Таких, де їх не тривожать ні люди, ні тварини. Але іноді навесні, розбираючи балкон, люди виявляють на ньому осине гніздо. І що з ним робити?
Нічого! Не торкати. Навіть близько не підходити. І викликати рятувальників. Оси, вони теж кусаються. Боляче-преболяче. А ще хто кусається?
Звичайно, комарі. Але від них давно придумали всілякі засоби. Ще кусаються ґедзі, яким усякі "антікомаріни" звичайно байдуже. А ще наприкінці літа починають кусатися мухи. Скільки ж усього дзижчить і кусається! Що б таке зробити, щоб вони тільки дзижчали й не кусалися? Почнемо із бджіл. Бджола жалить людину, тільки якщо вона викликає для неї погрозу. Однак вона може вжалити, просто наткнувшись на тебе в польоті. Якщо бджола кружляє навколо тебе, то, швидше за все, збирається вжалити. Найкраще в такій ситуації - завмерти на місці і присісти. У жодному разі не махати руками і не бігти.
Іноді бджола жалить без видимої причини. А насправді їй «не подобається» запах твоєї туалетної води, парфумів, дезодоранту. Причому «фірмовість» запаху її анітрошки не турбує.
З осами простіше. Звичайно осу можна відігнати, як муху. Але іноді і оса жалить. По причині, відомій тільки їй одній. А от джміль може вжалити, тільки якщо взяти його в руки.
Ґедзі летять на запах поту. Відмахуватися від них даремно - простіше підставити коліно і швидко прихлопнути, поки не вкусили. Засобами від поту цих кровососів не обдурити, однаково учуют.
А ще кусаються мурахи. Але тільки якщо ти потривожиш мурашник або встанеш на мурашину доріжку. Це називається - сам напросився.