ЗДО № 37
 
Счетчик посещений Counter.CO.KZ
 
 

 
 
Пожежа у квартирі
 

Пожежа - найпоширеніше нещастя. Підраховано, що в нашій країні в середньому одна пожежа відбувається раз у дві хвилини. І щогодини у вогні гинуть два або три чоловіки, а ще один або двоє одержують травми.

Більшість пожеж відбуваються у квартирах. Причина багатьох з них - дитячі пустощі з вогнем. Звідси головне правило, яке потрібно дотримуватися завжди й скрізь: ніколи не грайся з вогнем, не дозволяй гратися з ним іншим хлопцям. Якщо ж пожежа все-таки трапилася, то залишитися непошкодженим тобі допоможуть

 

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ:

 

Відчувши у квартирі запах диму, якнайшвидше знайди його джерело. Щільно закрий всі двері, вікна і кватирки. Якщо запах диму більше не відчувається, можливо, він пойшов у будинок через вікно або двері. Подивися,чи немає диму на сходовій клітці. Про всякий випадок перевірь всю квартиру, включаючи балкон - краще перестрахуватися, чим прогледіти початок пожежі.

Якщо у твоїй квартирі щось зайнялося, а ти не знаєш, як це швидко загасити, - не ризикуй життям, терміново покинь квартиру і виклич пожежних по телефоні «101». Перекрийте газ і допоможіть вийти з небезпечної зони маленьким дітям і старим. Пам‘ятай, що дим небезпечніше вогню. Від густого диму неможливо захиститися, навіть дихаючи через вологу ганчірку. А продуктами горіння деяких матеріалів можна отруїтися.

 

Подзвони в пожежну охорону. Найкраще зробити це від сусідів або по мобільному телефону.

 

Повідом черговому диспетчерові:

свою точну адресу

де відбувається пожежа (квартира, двір, гараж, балкон)

що горить (меблі, електроприлад)

швидко й точно відповідай на всі зпитання диспетчера, можливо, буде потрібно уточнити, на якому поверсі ти живеш, чи замикається двері в під'їзді на кодовий замок, скільки всього поверхів у будинку, як швидше до нього під'їхати й т.д.

 

Залишаючи квартиру у випадку пожежі:

щільно закрий за собою всі двері;

не затримуйся у квартирі, збираючи речі;

по можливості виключи всі електроприлади і світло, відключи електрику на щитку, розташованому на сходовій площадці;

попередь сусідів;

спускайся по сходам, не користуйся ліфтом;

чекай приїзду пожежних біля будинку.

 

Коли пожежні приїдуть, повідом їм:

як тебе кличуть - дорослі повинні знати, що ти встиг покинути палаюче приміщення;

про сусідів, які можуть залишитися в інших квартирах.

 

Невелике вогнище пожежі, що виникло на твоїх очах, часто можна загасити самостійно. І не тільки можна, але й потрібно, поки з маленького вогнища воно не перетворилося у велике. Добре, коли в будинку є вогнегасник і ти вмієш ним користуватися. Користуватися вогнегасником потрібно тільки в перші хвилини пожежі, коли осередок загоряння невеликий. На жаль, у більшості квартир вогнегасників немає. Тому потрібно точно знати, що й чим можна або не можна згасити.

 

Палаюче сміття у відрі для сміття найпростіше залити водою. Загоревшуюся кухонну прихватку, фіранку або рушник можна кинути в раковину й теж залити водою. Спалахнуло масло на сковорідці - швидко закрій сковорідку кришкою. Водою палаюче масло заливати не можна, тому що гарячі масляні бризи полетять в усі сторони й обпалять тобі руки й особа.

 

При появі запаху палаючої ізоляції негайно виключи світло і всі електроприлади, знеструм квартиру і сповісти про це дорослим. Палаючі електричні прилади спочатку відключи від мережі і пам‘ятай, що заливати водою їх не можна. Найкраще закидати їхнім піском, пральним порошком, землею з горщиків із квітами, у крайньому випадку, накрити щільною тканиною (не синтетичної, котра від сильного нагрівання може почати плавитися або горіти), щоб перекрити доступ повітрю.

Може трапитися так, що пожежа почнеться на балконі - наприклад, від випадково залетівшого туди непогашеного недокурка - і ти вчасно це помітив, треба спробувати загасити вогонь водою або будь-якими іншими підручними засобами, оскільки вогонь у таких випадках швидко перекидається на квартири верхніх поверхів. Якщо ж ти бачиш, що не можеш самостійно впоратися з вогнем, то закрій балконні двері, покинь квартиру і обов'язково виклич пожежних по телефоні «101».





Back to TOP