ЗДО № 37
 
Счетчик посещений Counter.CO.KZ
 
 

 
 
ОСНОВНІ ПРАВИЛА ОБІГУ З ЕЛЕКТРОПОБУТОВИМИ ПРИЛАДАМИ
 

•·           Закінчивши користуватися яким-небудь електроприладом, обов'язково вимкни його і відключи від мережі. Виключення становить холодильник.

•·           Якщо прилад нагрівальний - праска, камін, - не забирай його, поки він повністю не охолоне. Прилад, що перегрівся, вимкни, дай йому охолонути і тільки тоді включай знову.

•·           При відмові приладу негайно вимкніть його і вийми «вилку» з розетки.

•·           Ніколи не намагайся самостійно усунути несправність в електроприладі.

•·           Якщо тобі потрібно замінити перегорілу лампочку, спочатку вимкни освітлювальний прилад (люстру, торшер), акуратно вигвинти з патрона стару лампочку і заміни її новою. Тільки після цього можна вмикати світло.

•·           Не займай! включеного телевізора або комп'ютера. На екрані може скопитися статичний електричний заряд, і тоді тебе вдарить струмом.

•·           При ушкодженні проводки ніколи її не торкайся! Навіть якщо ти впевнений, що електрика вимкнена.

•·           Не вимикай в одну розетку багато електричних приладів.

Несправний прилад або ушкоджена проводка можуть викликати пожежу. Якщо раптом зайнявся сам прилад або електричний шнур, у жодному разі не заливай вогонь водою. По-перше відключи прилад від електромережі, а потім закидай вогонь землею із квіткових горщиків.

 

Якщо ти відчув запах палаючого пластику, це може означати, що плавитися ізоляція. У такому випадку негайно вимкни всі електроприлади і лампочки. Обережно поторкай розетки - чи не гарячі вони. Якщо кришка розетки нагрілася, більше не користуйся нею, поки дорослі не встановлять причину нагрівання.

 

Іноді несправність електроприладу приводить до короткого замикання. У таких випадках світло в будинку гасне, інші прилади відключаються. І як бути? А ніяк. Якщо в цей момент у будинку немає дорослих, звернися за допомогою до сусідів. Але не вживай нічого самостійно - поразка електричним струмом дуже небезпечна й у деяких випадках може привести до смерті.

Back to TOP